25 september, 2018

Minu tütre tuba, sõltuvus Kierrätyskeskusest ja kaubad Ikeast


Eile õhtul enne A magamaminekut panime kahekesi koos tema uue laua kokku. Tema vana laud sai juba mitu nädalat tagasi müüdud, ja kuna KALLAX riiulist jäi ka tühi koht järgi, siis polnud seal toas enam eriti hubane tunne. Tuli seada sammud Ikeasse. Uus laud (link) on kõrgem, kitsam ning sellel pole lauaplaadi keskel auku, kuhu pliiats joonistamise ajal läbi paberi sisse vajub. Esialgne valik oli tegelikult üks teine Ikea lastelaud, aga kuna sellel on panipaik ning ta võtab vähem ruumi, osutuski just see valituks. Tool oli meil juba varem olemas.


Juba ammuilma olen ma tahtnud sellesse tuppa suurt vaipa ja nüüd on see olemas. Tervet põrandat see täispuuvillane vaip küll ei kata, aga ajab asja suurepäraselt ära. Mulle meeldib, et see on täiesti neutraalne ja ilma mustrita. Vaiba alla panin libisemisvastase mati (link) , sest ilma selleta hakkaks vaip ilmselt paigast nihkuma. Vaip on Ikeast (link).

Ma tunnistan ausalt üles, et mul on tohutu suur sõltuvus Soome Kierrätyskeskustest. Ma külastan neid vähemalt paar korda nädalas. Mulle lähedale jääb kaks keskust, mida külastan tihemini ja kolmandas, mis on Espoos, käin ma harvemini. Neid keskusi on muidugi veel. Espoo keskusest sain selle Brio nukuvoodi, mida olen oodanud kauem kui suurt vaipa A tuppa. Nii hea leid! Madrats oli ka kaasas. Mul väiksena oli sarnase disainiga plastmassist nukuvoodi.

Kahel ülevalpool oleval pildil on kokku neliteist eset, mis on pärit Kierrätyskeskusest. Lapin lambi all olev taburet, puidust buss, kitarr, Schleichi loomad, väike vaip Brio pliidi all, Brio pliit, kardinad, portselanist teekann, võrkkott lõigatavate puuviljade ümber ja muidugi nukuvoodi.


Lehehoidjast sai raamatuhoidja. Selle ostsin ma ühe Soomes elava eestlase käest mingisugusest Facebooki grupist. Igatahes Facebookis see mulle ette tuli. Võimalik, et oli hoopis Marketplace. Varasemalt olid A raamatud Ikea KALLAX riiulil. Sealt tõstsin ma need ajutiselt nukumajja. Aga kuna raamatuhoidjas on  raamatute arv piiratud (umbes 8 raamatut mahub), siis on osa raamatuid praegugi nukumajas ning rohkem kui mõned on mul pandud seinakappi "peitu". Tugitool ja väike vaip köögi all on Kierrätyskeskusest.Kardinapuu küljes ripuvad Furr Disaini villapallid
 Eelmses postituses oli juttu Lagerhausi tellimusest. See kolmnurkne mõnusalt pehme padi on sealt tellitud. Laps magab juba kolmandat ööd see padi kaisus.Nukumaja sisustust on mul nende käikudega Kierrätyskeskustesse kogunenud juba päris toredasti. A sai nädal tagasi kolmeseks ning veel hiljuti oli mul plaan talle sünnipäevaks nukumaja ära sisustada. Nüüd on lükkunud see plaan jõuludesse. Ma väga tahan talle Mailegi mööblit osta ja ootan nüüd kannatamatult ühe kindla poe allahindlust, et seal siis miskit ära tellida. Seal on varasemalt mitmeid kordi sellele mööblile alet olnud, aga ma olen alati ostmise edasi lükanud. Proovin seda enam mitte teha. 

Selliseks on siis muutunud see toake. Mõnusalt hubane.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar