08 jaanuar, 2018

Vara üles, hilja voodi

Meil on läbi aegade olnud magamistoas kasutusel elektrooniline kell, mille numbreid pimedas näeb. Praegustel pimedatel hommikutel on nii hea korraks pea padjalt kergitada ja number fikseerida.
Eelkõige oli abikaasa see, kes innustas meid valima uut kella, sest siiani kasutuses olnud kella numbrid olid halvasti loetavad ja miskipärast pidi kellaaega tihti uuesti seadistama.

Juba mõnda aega tagasi märkasime Clas Ohlsonis väga ilusat ja praktilist kella (link). See näitab kellaaega ning sise- ja välistemperatuuri. Samas puudub tal raadio, mida me nagunii ei kasutaks.
Numbrite heledusastet on võimalik muuta ning kella saab vabalt kasutada ilma kaasasoleva jalata(meil hetkel kasutuses). Kõik on selle kella juures suurepärane, välja arvatud hind.


Ma olen tihtipeale õhtul väga kaua üleval. Öökulli tüüpi ma ei ole, aga asjad vajavad tegemist. Ja kui ei vajagi, siis mõnikord tahaks lihtsalt olla ja mitte kui midagi teha. Ma proovin küll endale teadvustada, et hommikul ei ole kusagilt uneaega näpistada ning ka lapse lõunaune ajal pole võimalik uinakut teha, aga siiski leian end vahel voodisse minemas kella 01.00 paiku.

Laps läheb õhtul magama enda voodisse, aga öösel kolib ta siiski minu juurde ümber. Kui ma hommikul äratuse peale ta kõrvalt minema hiilin, keerab ta võib-olla teise külje, aga üles ei ärka. Tema ärkab praegusel ajal koos koiduga ja kui ei ärka, siis ma äratan teda ise, et õhtune magamaminek liiga hilja peale ei jääks.

Täna hommikul alustasin päeva kell 07.00 ja nii palju asju õnnestus ära teha. Muidugi ei õnnestu selline uneplaan alati, sest jõuvarud tuleb vahepeal taastada. Lapsega kodus olles sellega õnneks probleeme ei teki. Väikeettevõtte majandamise plussiks on olla oma aja peremees (nii palju kui see kaheaastase kõrvalt võimalik on).
Oma tööasju ajangi enamasti lapse lõunaune ajal ning kui see jääb lühikeseks, saan ööune alates jätkata sealt, kus pooleli jäin.

Muide, vastab tõele, et meil on magamistoas 20(vahel 19) kraadi sooja.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar