06 oktoober, 2017

Kodukontor

Olen tasapisi enda töönurka elutoas uuendanud ja hubasemaks muutnud ning nüüd ongi õige aeg näidata, milliseks see kujunenud on.
Ma tõstsin laua akna alt seina äärde, sest küljelt langev valgus meeldib mulle rohkem. Lauast ja arvutist saab täpsemalt lugeda siin. Varem seina ääres olnud riiul sai koha ankna all.


Kõige suurema muutuse uude töönurka tõi panipaik - Ikea KALLAX riiul. See riiul (tegelikult kaks sellist) sai kunagi ostetud lapse tuppa, aga kuna ühel hetkel lisandus sinna suur vineerist nukumaja polnud riiulile enam ruumi. Tema uus asupaik kodukontoris oli aga sama hea.

KALLAX riiulile pakub Ikea väga palju erinevaid lahendusi ning kui nendest väheks jääb, saab neid lahendusi Pinterestist juurde otsida. Mina otsustasin lisada sahtlid (link), vahetasin välja vanad dokumendihoidjad (link) ning valisin juurde samast komplektist kaanega kasti (link). Sahtlinupud ei ole originaalil sellised. Ostsin need hiljem Ikeast juurde (link). Kallax riiulile sobiva mõõduga kaste ja korve on Ikeas väga palju erinevaid. Latern, punutud korv ja heledad kastid on ostetud paar aastat tagasi.


 Minu kaheaastane tütar käib kõiki neid kaste, karpe ja sahtleid aeg-ajalt uurimas, vaatab sisse ja võtab sealt tihtipeale ka midagi välja. Aga tundub, et pikka aega kestnud seletustöö kannab vaikselt vilja ning ta hakkab leppima, et emme asju ei tohi võtta.

Printerile leiutasin uue, põneva ja palju mugavama asupaiga kui FINNVARD jala peal. Tõstsin ta vana kohvri peale, milles hoian enda lapsepõlve albumeid. Seal on peidus kõik tühjad pildiraamid ja raamitud pildid, mis parajasti kasutuses ei ole. Kohver ja printer peidavad ühtlasi ka nende taga olevad pistikupesad ja juhtmed. Ka jalg ise näeb nüüd oma täies hiilguses parem välja. Ma ei tea miks, aga see jalg on mulle tõeliselt sümpaatne. Kunagi tahaks lauaplaadi suurema vastu välja vahetada ja teise jala juurde osta.
Midagi rohelist pidi ka kindlasti lauale, riiulile või põrandale tulema. Ma proovisin erinevaid variante ning tõstsin taimi mitmeid kordi ümber. Ostsin mõned juurde ja mõnedest sain lahti. Lõpuks otsustasin terve suve rõdul laterna sees veetnud sukulendi tuppa tuua. Esialgu hoidsin echeveriat laterna sees edasi(töönurgast eemal), aga siis "päästsin" ta ja tõstsin töölauale.


Päris valmis töönurk siiski veel pole. Mul on vaja laua peale valgustit. Olen vaadanud Clas Ohlsonist erinevaid variante, aga seda päris õiget veel välja valinud ei ole. Põrandale tahaks vaipa.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar