15 oktoober, 2017

Jumbo ostukeskus: vaasid, eukalüpt ja teised sisustuselemendid


Minule kõige lähim kaubanduskeskus siin Soomes(Vantaa) on Jumbo. Seal on mitmeid toredaid sisustuspoode ning osad neist käisin eile läbi.

Hemtexis on hetkel hooajaline ale ning pea alati astun ma allahindluste ajal sinna sisse. Sellest poest ostetud köögirätikud on mu lemmikud. Seekord oli seal vähe asju minu maitsele, aga päris tühjade kätega ma Hemtexist ei lahkunud- ostsin kööki ühe kahese komplekti rätikuid. Hind 3.95€. Meil kulub rätikuid päevas vähemalt üks. Hiljuti olin pesupäeva nii kaugele lükanud, et meil polnud kapis ühtegi puhast rätikut. Õnneks on meil alati majapidamispaberit, mis tol hetkel asendaski rätiku. Ma ei salli sugugi, kui köögirätik on määrdunud või pole kuhugi käsi kuivatada.

 Clas Ohlsoni sisustusosakonnas jäi silma üks kaks lõikelauda/serveerimisalust - üks marmorist (link), teine puidust(link). Neid ma veel ära ei ostnud.

Nädalavahetusel olid Stockmannis Hullud Päevad (Jumbos on Stockmann). Oleksin sealt äärepealt enda esimese Iittala ostnud. Mulle meeldivad Taika mustvalged kruusid ja kausid ning Teema taldrikud. Loobusin viimasel hetkel ning ostsin hoopis ühe suure eukalüpti kimbu. Hind 6.90€.


Elutuba sisustades tekkis vajadus mingisuguse liniku või aluse järele, mida saaks diivanilaual aeg-ajalt kasutada. Enne Prismasse suundumist käsin läbi selle vastas asuvast K-Citymarketist (Jumbos on kaks suurt toidukauplust), et ehk sealt leian midagi enda ootustele vastavat. Ümmarguse lauakatte/taldrikualuse/liniku leidsingi allahinnatud kaupade kastist. Seal oli neid terve hunnik. Linik ise muidugi alega polnud. Hind 2€.

Eükalüpti kimp oli nii rikkalik, et oksi jagus lausa nelja vaasi jaoks. Puhastasin alumised otsad, mis jäid vee sisse, lehtedest ning lõikasin otsad tagasi, et nad saaksid kohe värsket vett. Lugesin, et neile meeldib jahedam kuid samas niiske õhk. Väga soe meil siin just pole, õhuniiskuse kohta ei tea. Siiski loodan, et seda ilu vaasis jagub pikemaks ajaks.


Viimasena suundusin Prismasse, sest sealt pidin ostma toidukauba. Esmalt vaatasin läbi kodumaailma. Kuigi vaatasin veidi ringi niisama, et ehk on midagi põnevat, siis eesmärgiks oli leida vaas ja küünlajalg. Vaase sain isegi kaks. Esimesena märkasin poes roosat vaasi (7.90€) ja siis nägin valget (hind 12.90€). Kõik suured eukalüpti oksad jaotasin nende kahe vaasi vahel ära ning paigutasin nad esikut ja elutuba eraldavale kapile. Kuna sellel kapil ükski potitaim vastu ei pea (rikkusin ära ühe kirjulehelise kummi-viigipuu) tahtsin sinna vaase, et nendesse aeg-ajalt lõikelilli sisse osta. Väiksemad eukalüpti oksad said oma koha vannitoas ja magamistoas.

Tegelikult oleks mulle meeldinud midagi peenikeste küünalde jaoks, aga teeküünalde alus kulus ka marjaks ära(hind 9.90€). Lisaks suurele hunnikule punastele teeküünaldele oli mul kapis üks kinnine pakk valgeid küünlaid, mille sain kunagi ammu-ammu Home4You e-poest tellides kingituseks kaasa. Tellisin sealt küünlajalad, aga kuna nad mulle üldse ei meeldinud siis saatsin tagasi. Sättisin teeküünlad kohe uuele alusele ja võtsin kasutusele. Süütasin kõik küünlad ja minu meelest põlesid nad isegi kauem kui lubatud 4h.

4 kommentaari:

 1. Tere, Katrin!

  Minul on selline küsimus, millele mõtlesin, et oskad ehk vastata. Nimelt olen märganud, et sa oled nii mõndagi tellinud jollyroom.fi poest. Kas oskad sa öelda, saadavad nad kaupa ka Eestisse ja mis selle saatmise hind võib olla? Google Translate abiga nende kodukat tõlkides ei saanud ma ausalt öeldes kuigi palju targemaks.

  Jään lootma, ehk oskad aidata :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tere! :)

   Ma ise sealt tegelikult tellinud ei ole. Ilmselt ajad segamini mõne teise poega. jollyroom.fi ilmselt Eestisse ei saada, sest mu sõbranna just tegi sealt läbi vahendaja tellimuse. Aga proovi liituda näiteks selle grupiga: https://www.facebook.com/groups/1392651241056429/. Äkki on sellest abi. :)

   Kustuta
 2. Oi, äkki siis ajan segamini tõesti. Vabandust seljuhul! Aga sellest vihjest on küll siiski suur abi ;) Aitäh! Esitasin juba liitumistaotluse ka ära, ehk saangi sealt abi. Suur aitäh!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Lisan ühe lingi veel, juhuks kui teisest ei õnnestu. https://www.facebook.com/groups/293785857496625/ :)

   Kustuta