02 oktoober, 2017

ELUTOA VÄRSKENDUS

Täna on õues tuuline ja külm. Lapsega välja küll minna ei taha. Ilmselt peale lõunaund käime toidupoes, sest homme on minu sünnipäev ja tahaks miskit küpsetada. Selleks on tarvis külmutatud mustikaid ja mascarponet.

Senikaua kui töönurk saab enda viimast lihvi, mõtlesin veidi rääkida sellest, mis on uut elutoas ning mis mul seal veel plaanis teha on.Kui me siia korterisse kolisime ei olnud meil diivanit ning uus(kasutatud) sai ostetud kohalikult internetikirbukalt Tori.fi. Vaata sissekannet sellest siin. Katted sain pesus kenasti puhtaks, kuid kangas oli istumispatjadel üsna kulunud. Diivan on tõesti mugav, aga pikapeale tundus, et me ei mahu sellele kõik koos istuma ning lisaistumiskoht kuluks vägagi ära. EKTORP sarjas on olemas tumba. Esialgu plaanisin selle osta Ikeast, sest järelturul ta üksikuna enamasti müügis ei olnud. Aga juba kolmandal kontrollimisel Tori.fi lehel leidsingi äsja müüki pandud tumba. Hind 35€. Kõige odavam variant uuena oleks olnud 99€ (link). Proovisime hinnast 5-10 eurot alla kaubelda, aga müüja hinda ei langetanud. Tumba külgede polster oli veidi kannatada saanud ning kaane (sees on panipaik) libisemist takistavad nupud käisid samuti küljest ära (mida nad poleks tohtinud teha). Polstri vigastused aga pole mingi mure ning kaane stopperid parandas abikaasa ära. Tumba kate oli veidi määrdunud ja diivani katetest erinevat värvi. Seega otsustasime mõlemale uued katted osta. Hetkel on Ikeas saadaval 8 erinevat EKTORP katet. Meile sobis ideaalselt Lofallet beige. Väljaminek katetele oli 88€.

Aasta tagasi ostetud Hemtexi roheliste lehtedega padjakatted panin esialgu kappi. Nende sisupadajad on kasutusel magamistoas. Ühed eriti vanad sisupadjad viskasin ära ning nende katted on plaanis ära müüa(ilmselt viin hoopis vaatekierrätys kasti). Uued diivanipadjad ja katted tõin Ikeast koju juba magamistoa sisustamise ajal. Leidisin nad leiunurgast ja võitsin hinna osas päris palju. Padjad ja uued katted maksid kokku 8€. Ka allahinnatud katetele kehtis sel hetkel osta 3 maksa 2 kampaania.Pruun sahtlitega kapp on selle aasta jooksul, mis oleme siin elanud, rännanud paar korda diivani ühe külje äärest teise. Praegu tõstsin ta diivanist vasakule ning nihutasin kogu mööblit elutoas veidi paremale. Diivani vastasseinas on tv, tv-alus ning kõlarid. Need asuvad nüüd täpselt seina keskel. Kummalgi pool seina on uksed, mis viivad vastavalt lastetuppa ja magamistuppa.

Minu plaan seinaga, kus asub televiisor:
  • Paigutada põrandale suur toataim ✔
  • Vahetada välja tv-kapi uksenupud ja kapijalad (ma tõesti ei tea kuidas ma abikaasaga jalgade osas kokkuleppele saan, sest talle väga meeldivad rattad)
  • Paigutada seinale 3 postrit
  • Värvida kõlarid valgeks (samuti ilmselt vajab abikaasa veenmist)

Toataime (14,99€) ja korvi (9,99€) soetasin Ikeast. Kapinupud tahan samuti Ikeast osta (hetkel otsas, uus kaup saabub käesoleval nädalal). Postrid tellisin Desenio.fi lehelt. Üks suurem ja kaks väiksemat. Selle nädala lõpuks on loodetavasti kohal nii postrid kui ka kapinupud. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar