19 aprill, 2017

Portselanivärv ja pisikesed nägudega tassid


Ma sattusin just hiljuti Instagramis ühele vahvale kontole ja mulle jäid seal silma valgetele kruusidele maalitud näod. Kuna mul olid kodus portselanivärvid juba olemas ning kõik muu vajalik peale kruuside samuti, siis otsustasin proovida sarnaseid nägusid ka ise joonistada.
Juhtumisi oli siin kohalikus uuskasutuskesuses just täpselt sobivad tassid olemas. Valged, vähe kulunud, hea kujuga ning juhuslikult ka veidi pisemad, et võiksid sobida lapsele. Maksid 30 senti tükk.Ma ostsin värvid möödunud aasta sügisel oma tütre sünnipäevale, et kõik lapsed saaksid endale mälestuseks kruusi teha. Peale seda ei ole ma neid kasutanud. Hind on peal 8.90€. Ostsin Arte kunstipoest. Veebis on nad olemas siin. Neil on poed Tallinnas ja Tartus.

Pintsel ja klaasist alus on pärit sellest ajast, kui töötasin küünetehnikuna. Värvimiseks sobiva pintsli saab vajadusel koos värvidega kunstipoest osta ning küllap klienditeenindaja on selle valimisel abiks ka.

Kuna tasse hakkab kasutama laps, siis olin ma veidi kahevahel, et millisele poolele nägu joonistada. Laps hoiab parema käega ja nägu hakkab paistma kõrvaltvaataja poole. Ikka selleks, et emmel oleks armsam vaadata. Kolmandal juhul võib näo joonistada mõlemale küljele (nagu tassil oleksid küljed). Siis on ka lapsel põnev armsast tassist piima juua.

Ma alustasin sellest, et märkisin musta värviga silmade ja nina asukoha. Tegin pisikesed täpid. Seejärel juba joonistasin valmis silmad ja nina. Värv kuivas üsna kiirelt. Puhastasin ja kuivatasin pintsli ning seejärel segasin valgele veidike punast juurde, et saada põseroosat. Mina küll veega neid ei seganud, aga kuna värvid on vee baasil, siis loogika ütleb, et veega tohib neid vedeldada küll. Parandage mind, kui ma eksin. Peale põsepuna lisamist saidki tassid valmis. Peale 24h möödumist tuleb tassid ahjus ära küpsetada, määrates temperatuuriks 150 kraadi.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar