25 märts, 2017

Vineerist nukumaja

Mulle on alati meeldinud, kui lastetoas kasutatakse nukumaja riiulina. Kuigi me just alles mõne nädala eest ostsime tütre tuppa kaks riiulit, otsustasin ma nukumaja siiski kasutusse võtta. Selles nukumajas mängis varem mu tütre poolõde ning meil oli ammu juttu sellest, et ta pärandab selle edasi. See on tema vanaisa tehtud ning ta on seda väga hästi hoidnud. Käisime autoga Eestis ning meil tekkis hea võimalus see Soome kaasa tuua. Tihtipeale on meil auto pilgeni asju täis ja pole ruumi, kuid isegi nüüd oli tükk tegu, et maja tagasein tühja pagasiruumi sisse saada. See on lihtsalt nii suur maja. Ma juba kohe alguses ütlesin mehele, et pööningule võime panna asjad, mida laps kätte saada ei tohi, sest ta ei ulata sinna. Hiljem selgus, et kui käe välja sirutab, siis ikka midagi ulatab. Kuna ta on alles nii pisike, siis mööblit ja nukke me talle veel ei osta ja nukumajana seda maja ei kasuta. Nagu juba alguses mainisin, siis on maja kasutusel riiulina. Laps saab ju aru küll, et tegu on majaga ning ma paigutasin tubadesse ka elanikud. Ta käib nendega ühest toast teise, trepp on talle väga põnev ning rõdudel mängib ka. 


Enamus mänguasjad on tal nüüd silme all, ainult Lego Duplod on kastides. Ühe ostetud riiulitest, mille tühjaks tegin, tõstsin kodukontorisse. Selle asemele paigutasimegi nukumaja. Teistmoodi ei oleks lihtsalt mahtunud.
Aprilli keskpaigas oleme elanud siin juba 6 kuud ja alles nüüd hakkab tuba valmis saama. Kas ta üldse kunagi valmis saab? Tuba muutub ja kasvab koos lapsega. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar