29 märts, 2017

Midagi uut köögis

Köögitarvikute osakondadest käin ma viimasel ajal suue kaarega mööda, sest ma ei taha mõtlematuid kulutusi teha ning üleliia palju asju pole mõtet siia Soome kokku koguda. Viimati ostsin Hemtex'ist neli uut köögirätikut, sest need olid seal hea hinnaga, ilusad ja uusi rätikuid on alati vaja. See oli 5 kuud tagasi. Meil pole praegu köögis millestki olulisest puudust, välja arvatud üks asi siiski, millest hiljem juttu teen. Uuest söögiriistade komplektist ei ütleks samuti ära. Üksikud asjad on meil keldris hoiul, sest ruumi neile ei jagu (on neid siis üldse vaja, kui nad seal keldris konutavad) ja mõned pole veel siia elamisse oma teed leidnudki. Asju meil on!

Kui viimati Eestis käisime, sain ämmalt kaasa ühed eriti lahedad asjad. Ta teadis rääkida, et skandinaavia riikides on need ülipopulaarsed. Ma ei olnud nendest kuulnud. Puuvillased majapidamislapid. Geniaalne! Need on nii ilusad, et ei raatsi kasutusse võttagi. Saan suurepäraselt aru, miks nad nii populaarsed on.Meie majapidamises on siiani lemmikud olnud Vileda lapid. Ma ei usu, et me neist loobume, aga puuvillasest lappidele anname kindlasti võimaluse. Neid saab ju masinas pesta!
Lõin lapid otsingusse sisse ja leidsin ühe blogija kogemuse, mida saab lugeda siin ja siin. Lisaks müüb orgaanilisest puuvillast majapidamislappe üks Hiiumaa käsitööpood.

Siin blogis on ennegi muffinivomidest juttu olnud. Ma juba ammu märkasin Prismas neid imearmsaid vorme ja jätsin nad meelde. Täna hommikul poes käies otsustasin nad ostukorvi panna. Nii armsad ja kevadised! Nad on umbes nii suured nagu need väiksemat sorti valgest paberist muffinivormid. Pakis oli 20tk ja hind 1.58€.

Kuna meie aastaid vana klaasist ahjuvorm otsustas maha kukkuda ja katki minna, oli vaja uut. Nüüd oli võimalus köögitarvikute osakonda suunduda. Ostu tegime Prismas ja valida oli kolme portselanist vormi vahel. Võtsime kõige kergema, mis oli ühtlasi ka kõige kallim. Esimesena langes välja ilma sangadeta vorm. Teisel kahel oli selline serv olemas, millest kinni hoida ja otsustavaks saigi kaal. Selline vorm on niikuinii raske, et parem oleks, kui ta on pigem kergem.
Millest Teie kõige rohkem oma köögis hetkel puudust tunnete?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar