18 märts, 2017

arvutilaud ja monitor-arvuti

Siin üürikorteris on meil päris suur elutuba. Ega meil kuni eilseni siin peale televiisorivaatamiskoha väga muud olnudki ning ülejäänud vaba ruum elutoas oli mitte väga sihtotstarbeliselt kasutatud.
Veidi aega tagasi jõudsin mõelda, et sülearvutiga oleks mõnus laua taga istuda ja võiks olla selline armas töönurgake. Akna juuures on selleks suurepärane koht. Siiani on arvutid meil paiknenud esikut ja elutuba eraldaval kapil. Mina istusin enamasti tooliga kapi ääres, aga abikaasa tõstis enda arvuti kasutamise ajaks diivanilauale.
Samuti olime koos mehega juba ammu mõelnud, et meil võiks olla kunagi tulevikus monitor-arvuti. Ükspäev võttiski mees uurimustöö tegemise ette ning juba samal õhtul läksime me enda esimest monitor-arvutit ostma. Valituks osutus HP. Arvuti kohta saab täpsemalt vaadata SIIN.
Selline arvuti vajas nüüd kindlasti lauda ning selle saime IKEAst. Poodi minnes ei olnud meil plaanis valituks osutunud lauda osta ning algne plaan oli osta hoopis see. Poes vaadates mõtlesime ümber ja valisime LINNMON lauaplaadi 60x120, ühe FINNVARD jala ja kaks ADILS jalga.
Selline valik tundus praktilisem. Sahtlipüstakut poleks me ilmselt väga hästi kasutada saanud, sest üks pisike põnn käiks neid sahtleid päeva jooksul paar korda kindlasti tühjendamas. Finnvard jalale saime printeri panna ning selle vastu ta siiani erilist huvi näidanud ei ole.

Finnvard jalg on laua külge kahe kruviga kinni lastud.


Seda, kuhu ma laua lõplikult asetan, saan ma ilmselt alles mõne aja pärast otsustada. Otse akna all tundub sisekujunduslikus mõttes kõige parem kuid suur aken otse vaateväljas pole arvutiga töötades just kõige parem. Õnneks on meil akna sees ribakardinad. Teine võimalus on tõsta laud aknast paremale seina äärde.

Orhidee saab nüüd ka natuke paremat valgust. Hiljuti tõstsin ta köögi töötasapinnalt magamistoa kummutile, aga arvutilauale sobib ta paremini.

2 kommentaari:

  1. vastupidi! arvutiga tõotades peab olema võimalus pilk vahepeal kaugusse fokusseerida, et silmad ja aju vahepeal natuke trenni ja seeläbi ekraanist puhkust saaks! akna all on silmade tervist silmas pidades kõige parem koht töölaua jaoks :)

    VastaKustuta