30 jaanuar, 2016

Papist tähed ja paberkotid

Juba mõnda aega tagasi kirjutasin siin blogis sisustuspoest Room99.se. Tellisin sealt Tellkiddo paberkotid, mis jõudsid edukalt minuni juba mitu kuud tagasi. Hetkel kasutan neid oma lapse riiete hoiustamiseks. Ühes kotis on riided, mis on talle väikseks jäänud ning teises veel liiga suured riided. Väga mugav on ühest võtta ja teise panna. Ma olen siiani kuidagi suutnud hakkama saada ilma kapi ja kummutita. Kasutuses olevaid riideid pole üldse palju ja neid hoian mähkimisaluse juures kastis. Selline lahendus esialgu sobib. Tulevikus ehk saavad paberkotid mõne teise ülesande. Kui Arabellal tuleb kunagi tahtmine nende sisse ronida, siis vist tuleks midagi ümber sättida.

Ka papist tähtedest olen põgusalt rääkinud FB-s ja Instagramis. Tellisin need Arte.ee. Kaunistamiseks mingit erilist tehnikat ei kasutanud, lihtsalt kleepisin ühe külje dekoratiivpaberiga üle. Liimimiseks kasutasin PVA-d. Dekoratiivpaberi ostsin Kunsti ja Hobi galeriist.

 Kuna ma ei taha neid tähti igaveseks seinale jätta ja pärast nende eemaldamist remonti ka teha ei taha, siis pidin leidma mingi võimaluse ajutiseks kinnitamiseks. Mu mees teadis, et on olemas mingi selline teip, mida saab veatult eemaldada. Ma ise tegin netis veidi uurimustööd ja leidsin Moment teibi. Prismas näiteks isegi oli selline olemas, mida saab jälgedeta eemaldada. Me esialgu seda ära ei ostnud ning uurisime veel Bauhofist. Sealt soovitati Tesa Powerstrips-e. Tegelikult olin ma selliste asjadega varem kokku puutunud ka, vannitoas on paar nagi selle süsteemiga, aga ma ei osanud arvata, et ka värvitud seinale võiks see sobida. Igatahes proovisin järgi ja toimib. Tuleb ilusti seinalt maha ja ei riku värvitud pinda. Ainus miinus on see, et teipi ei saa objekti taha ära peita. Väike riba peaks paista jääma, et sellest eemaldamiseks kinni haarata. Viimasel pildil on näha, kuidas ma osavalt selle riba vastu tähte teipisin, et seda näha poleks. Näha on ikka, aga mitte iga nurga alt.20 jaanuar, 2016

Portselanist küüslaugupurk

Kus hoiate teie oma köögis küüslauku ja sibulat? Minul on nad alati olnud koledas kausis või siis liiga suures korvis, mis on peidetud ühte alumisse köögikappi.
Juba mõnda aega tagasi jäi mulle Prismas silma säilituspurk sibulale. See oli parajalt suur ja õige disainiga, et sobituda minu kööki. Sel hetkel jätsin ma purgi ostmata. Nüüd sattusin ma jällegi Prismasse ja peatusin kodukaupade osakonnas, küüslaugupurgi ees. See rändas mulle otsejoones ostukorvi, aga kahjuks sibulapurki ma sellest Prismast enam ei leidnud.

Aga kuhu see purk nüüd panna? Praegu on tal ruumi H&M kandikul, koos pannilabidate, meresoola ning Santa Maria soola ja pipraga. Ei tahaks teda sinna alumisse köögikappi panna, aga samas on ju tore teinekord ust avades esimese asjana seda kaunist purki näha. Kõiki asju ei saa ju köögikapile ka koguda. Pealegi saab ta varsti endale kaaslase - sibulapurgi!

Neid säilituspurke teeb Eesti Portselan ning mul õnnestus nad internetist üles leida. Võtsin nendega ühendust ja sain teada, et juba järgmisel nädalal saadetakse uus kogus sibulapurke poodidesse laiali. Tundub, et ka otse nende käest on võimalik endale kuivainepurke tellida. Niisiis, kes soovib neid portselanist iludusi, suunduge Prismasse, Eesti Portselani tehasepoodi või nende veebilehele.

 Tahaksin veel eraldi mainida Santa Maria pipra- ja soolaveskit. Kvaliteetne on nii sisu kui pakend. Veskid töötavad ideaalselt ja näevad väga stiilsed välja. Mina ostsin mõlemad Maksimarketist. Parasjagu oli käimas kampaania ja sain nad soodushinnaga.14 jaanuar, 2016

Kalender 2016 allalaadimiseks

Sellest postitusest leiad allalaadimiseks mustvalge kalendri aastaks 2016. Kuud on eraldi lehtedel ning suur ruudustik annab võimaluse märkida üles kõik tähtsad sündmused ja meelespead.

Lae alla siit.