02 märts, 2016

Galeriisein auguvabalt


Sain elutoas valmis perepiltide galeriiseina. Varasemalt oli mul sellel seinal kaks suurt pildiraami, kuhu sobitusid ainult ebastandartsete mõõtudega pildid. Need raamid said ostetud huvitava disaini pärast ja mõõtudele ma siis erilist rõhku ei pannud. Mida aeg edasi, seda rohkem tahtsin raamis olevaid pilte loogilisemasse järjekorda ümber paigutada, aga võimalused olid piiratud raami mõõtude tõttu.

Otsustasin nendest raamidest loobuda ning võtsin ette ostutuuri Photopointi e-poes ning tuhlasin samal ajal läbi oma pildikogud, et leida sobivad pildid galerii laiendamiseks. Mõned raamid olid mul varasemalt olemas (3 tk, mis on kokku liimitud) ja mõned ostsin hea hinnaga Prismast.

 Minu lemmikud raamid Photopointist :
Ma tellisin juurde ka väga palju paspartuusid, et raam ei hingks pildile kuklasse. SIIN 

Kolm raami on mul kokku liimitud sellepärast, et ei peaks seina sisse liigselt auke puurima. Plaanis oli ka ülejäänud raamidega sama teha, aga selleni ma ei jõudnudki.  Ühtegi auku puurida polnud samuti vaja.
Mul õnnestus leida K-Rautast pildiraami kinnituskrõpsud. Vaata SIIN. Kartsin, et tapeedile kinnitamine nendega ei õnnestu, aga peale testimist selgus, et toimib. 10x15 ja 15x20 raamidele panin ühe krõpsu ja suurematele panin riputuskonksu.

 Pildid on mul seinal olnud praeguseks 24h ja alla pole ükski kukkunud. Julgen arvata, et ei kukugi. Kui kleeps raskusele vastu ei pea, saan alati teise krõpsu juurde lisada. Eemaldamine on ülilihne ning pinnad jäävad terveks ja puhtaks.Vaata SIIT,  kuidas kinnitasin seinale papist tähed.

2 kommentaari:

  1. Väga hea idee krõpsudega pilte seina panna! Kuna sa oled kolinud, siis oled arvatavasti ka pildid eemaldanud, tulid need kenasti maha ilma tapeetita? Kas suuremad pildi raamiga pidasid seinas kenasti vastu või juhtus ka allakukkumisi?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Ilusti tulid maha. Alla ei kukkunud ükski raam. Suurematele ja raskematele panin rohkem krõpse. A3 raam oli igaks juhuks nelja suure krõpsuga.10x15 ja 15x20 püsisid ühe väikse krõpsuga. Elutoas olid tapeedi peal ja lapse tuppa panin ka hiljem mõned raamid, mis kinnitusid värvitud seinale. Kõik eemaldasin jälgedeta.

      Kustuta