04 märts, 2016

Enne ja Pärast - Söögitool

Kui ma sain selle söögitooli omanikuks, oli juba selge, et seda tuleb veidike renoveerida. Enne minu kätte jõudmist oli ta juba väga kulunud ja kannatada saanud ning lisaks sellele tuli meie garaazis talle veidi hallitust peale.

Istumisosa vajas täielikult uut katet. Selle jaoks ostsin ma Jyskist 1m vakstut. Tegelikult ma ei mäletanudki, et seda seal müüakse. Plaanisin hoopis minna Koduekstrasse vaatama, seal vist on päris suur valik vakstuid. Aga Jyskis oli see kaunis valge vakstu, mis kõnetas mind kohe ja ostsingi sealt ära.  Vana vakstu eemaldasin, aga porolonist istmepehmenduse, mis oli vakstu all, taaskasutasin. Uue vakstu kinnitasin klambripüstoliga.

Istumisosa küljes olnud lauaplaadil oli serva küljest kant ära tulnud. Otsustasime, et asendame selle uuega. Nii saigi vineerist sobiv tükk lõigatud. Lihvisin ja lakkisin selle ära.

 Istumisosa lihvisin samuti üle ja lakkisin. Alumine osa, kuhu istumisosa toetub, on mul tegelikult veel pooleli.

Söögitoolil on ka tekstiilist pehmendus, millele õmblesin peale uue katte. Mul oli veel veidike mööbliriiet alles, mida kasutasin toolide ja esikupingi renoveerimisel. Nüüd sai kõik otsa.

Toolist sai tõeline iludus, mis sobib ülejäänud sisustusega köögis ideaalselt kokku. Nüüd tuleb oodata, et laps õigesse ikka jõuaks, et tool kasutusse võtta.

Siit tuleb palju enne ja pärast pilte.
2 kommentaari:

  1. Super, kuidas sa ikka viitsid nikerdada niimoodi :) Nii tubli! Ma poleks sellises (alg)seisukorras toolist vist midagi suutnud välja võluda :D

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Aitäh! Kõige nirum töö on selle alumise osa lihvimine, mis mind veel ees ootab. Õnneks pole palju teha. Kõike muud oli jällegi lust teha. Ja kõik asjad ei kutsugi end niimoodi renoveerima. Mõte peab jooksma hakkama ja töö peab olema minu võimuses ka ikka. :)

      Kustuta