13 september, 2015

Makramee potihoidjad DIY

Makramee potihoidjad on samuti ühed sellised elemendid, mis sobivad skandinaavialiku sisekujundusega. Mina otsustasin nad kahel põhjusel valmis teha. Esiteks näevad nad ägedad välja ja teiseks põhjuseks on mu kass, kellele meeldib potitaimi närida. Hiljuti kinkisin ühe oma palmi emale, sest kass nätsutas kõik leheotsad ära. Hoidsin taime suvel mingi aja rõdul, et ta saaks kosuda ja natuke kenamaks kasvada ning siis sobis alles emale viia. Rippuvatele taimedele ei pääse kass ligi. Nii pätt ta ka enam pole, et nende otsa rippuma hüppaks.

Taimi hoidjatesse mul veel pole, sest pole ka konkse, kuhu nad rippuma panna.Hoidjatesse tahan ühte pruunist savist alustaldrikuga potti ja ühte valget. Jätsin esialgu sabad kärpimata, teen seda siis, kui olen saanud nad üles riputada.
Lihtsaid makramee õpetusi leiab näiteks SIIT, SIIT ja sõlme näidist, mida kasutasin heleda hoidja tegemisel, SIIT.

3 kommentaari:

 1. Väga ilus ja õrn lahendus, kuigi soovitan sellise suure ja raske lillepoti jaoks teha makramee paksemast nöörist või kasutada nööri mitmekordselt. Siis ei ole ohtu, et nöör raskuse peale katkeks :)

  http://www.sincerelybitter.com/

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tänan! :)
   Väga raskeid potte ja suuri taimi ma nendesse tõesti panna ei saa. Pigem olen ma mures, et kuidas ma konksud lakke nii kindlalt saan, et nad seal püsima jääksid. :)

   Kustuta
 2. Kui lagi on paneel, siis ei tohiks probleemi olla. Kui on kipsist, siis me oma kodus tegime juba ehituse käigus laelambi koha peale tugikarkassi, mille külge hiljem lambid kinnitasime.

  VastaKustuta